Historia budowy

Gościnne miejsce, stworzone po to, żeby dzielić się magią miejsca, w którym odnalazłam swój dom.

Historia powstawania Chaty może zaciekawić każdego, kto myśli o ekologii, bliskości natury i życiu w harmonii z otaczającym go światem.

Skąd pomysł?…

Dzieci często intuicyjnie czują, że natura daje odpowiedzi na większość nurtujących pytań i problemów. Z wiekiem, owładnięci codziennymi sprawami, zapominamy o naszym silnym magnetycznym połączeniu z Matką Ziemią i wszystkim co z niej wyrasta. Gdy człowiek przebywa na łonie natury, ogarnia go spokój i doznaje wglądu we własne wnętrze, o jaki trudno w codziennym pędzie za… no właśnie… często sami nie wiemy za czym… Ale pędzimy, bo taki jest trend, bo do tego pcha nas cywilizacja, a w pędzie tym gubimy często sprawy najistotniejsze…

Zawsze marzyłam o tym, żeby wspierać ludzi w odnajdywaniu siebie, chronić naturę przez pokazanie, jak ważna jest Ona dla całej ludzkości (teraźniejszej i przyszłej) oraz odnaleźć zajęcie życia, które będzie połączeniem pasji i zarobku.

I tak oto, dnia pewnego, spłynęło na mnie olśnienie – wizja domku wybudowanego w technologii naturalnej, który będzie przyjazny środowisku i odwiedzającym go ludziom, domku, w którym można oddychać naprawdę, a którego otoczenie napełni Gości spokojem, tak bardzo potrzebnym umysłowi.

Pierwszym etapem budowy było wylanie tradycyjnych fundamentów i postawienie konstrukcji drewnianej.

A prezentowało się to tak:

Kolejny krok, to wypełnienie konstrukcji mocno skompresowanymi belkami słomy.

Cóż to był za zapach… 😀

Następnie nadszedł czas pracochłonnego, wielowarstwowego glinowania…

Dzisiaj Chata Gliniana jest do Waszej dyspozycji i wygląda tak:

A to ciągle jeszcze nie koniec prac wykończeniowych…

Mamy jednak nadzieję, że okażecie nam, Kochani, wyrozumiałość i będziecie nas odwiedzać już teraz i wspierać rozwój tego, co jeszcze mamy w zanadrzu, aby uraczyć Was miejscem pełnym magii i serca, jakie w nie wkładamy 🙂

WYNAJEM chaty przez cały rok: Agnieszka Jaśkiewicz | tel.: +48 570 44 77 30

Do zobaczenia! 😀